ایران در رسانه‌های جهان عرب +تصاویر


نیوزستان تسنیم: رسانه‌های عربی در پوشش نیوز مربوط به ایران از قوت گرفتن احتمال واکنش ایران به تجاوز نظامی اخیر رژیم صهیونیستی به پایگاه تیفور، موضوع توافق هسته‌ای و نگرانی‌های غرب و فضاسازی اسرائیل بر سر این موضوع از جمله مهم‌ترین محور‌هایی است که رسانه‌های عربی در پوشش نیوز مربوط به ایران به آن پرداختند.

موضع دیگری که این روزنامه‌ها به آن پرداختند، دیدار قریب الوقوع بین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و تمرکز محور گفت: وگو‌های آنان بر توافق هسته‌ای است.

در این ارتباط روزنامه رای الیوم نوشت: منابع نظامی اسرائیل اعلام کردند، ایران در واکنش به حمله ماه گذشته به فرودگاه تیفور در سوریه که تهران عامل آن را اسرائیل می‌داند و جان باختن هفت مستشار ایرانی در این حمله در حال آماده کردن نقشه پرتاب موشک به سمت شمال فلسطین اشغالی است.

 

ایران در رسانه‌های جهان عرب

این منابع احتمال دادند حمله ایران محدود بوده و اهداف نظامی را در بربگیرد، زیرا ایران تمایلی به تشدید اوضاع در این مرحله ندارد.

پایگاه نیوزی عربی 21 در مطلبی با عنوان “منابع اسرائیلی: این نقشه قاسم سلیمانی برای انتقام از اسرائیل است” نوشت: پایگاه “المصدر” اسرائیل به نقل از منابعی که در مورد آن توضیحی نداد، از نقشه سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس برای انتقام از اسرائیل نیوز داد و اعلام کرد، این نقشه مبتنی بر استفاده از طرف‌های داخلی مانند انصار الله در یمن و شبه نظامیان شیعه در عراق است بدون اینکه ایرانی‌ها بهای آن را بپردازند.

 

ایران در رسانه‌های جهان عرب

این رسانه نوشته است سردار سلیمانی درصدد انتقام از عملیات انفجار در پایگاه تیفور بوده و در نظر دارد برای اجرای این نقشه از خاک سوریه به سمت اهداف مورد نظر موشک شلیک شود.

روزنامه الشرق الاوسط در مطلبی با عنوان “نتانیاهو به دنبال رویارویی فوری با ایران در آستانه دیدار با پوتین است ” نوشت: نتانیاهو در آستانه دیدار با ولادیمیر پوتین در مسکو اعلام کرد کابینه او عزم خود را برای رویارویی فوری با ایران جزم کرده است.

 

ایران در رسانه‌های جهان عرب

این رسانه سعودی در مطلبی دیگر تحت عنوان “نظام ایران در دایره آتش” بر رویای خود برای شعله‌ور شدن آتش جنگ از سوی رژیم صهیونیستی مهر تایید زد و نوشت: وقتی روزنامه‌های غربی و عربی مطالب زیادی درمورد احتمال رویارویی نظامی اسرائیل و ایران منتشر کردند، برخی ایده جنگ بین دو طرف را فقط گمانه زنی بی معنی دانسته و اعلام کردند روسیه متحد هر دو طرف و دوست آنان است و تلاش خواهد کرد آتش بین این دو را سرد کند، اما تحولات بعدی حاکی از حتمی بودن جنگ بین اسرائیل و ایران است.

الشرق الاوسط در یک مطلب دیگر با این عنوان” سناریو‌های برتر ایران پس از خروج ترامپ” نوشت: اولین تصویری که از اظهارات سیاستمداران ایران در مورد پاسخ به خروج ترامپ از توافق هسته‌ای، به ذهن می‌رسد، تصویری مبهم و خشونت آمیز است.

این رسانه نوشت تهران به واشنگتن در مورد عواقب وخیم خروج از توافق هسته‌ای هشدار داده و محمد جواد ظریف وزیر خارجه در این خصوص پاسخی توام با تهدید داشت و علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبری ایران نیز اظهاراتی مشابه داشت، اما حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه سقف تهدید‌ها را بالا برده و گفت: ایران از توافق هسته‌ای و ان. پی. تی خارج می‌شود؛ اقدامی که بسیاری از سیاستمداران غرب از آن وحشت دارند.

روزنامه الحیات نیز مطلبی با این عنوان منتشر کرد: روحانی به ترامپ در مورد پشیمانی تاریخی هشدار می‌دهد، نتانیاهو: مهار ایران دیر یا زود انجام می‌شود.

 

ایران در رسانه‌های جهان عرب

الحیات در مطلب دیگری نوشت: شرق جهان عرب با دو اتفاق بزرگ روبرو است یکی به صدا در آمدن طبل جنگ بین اسرائیل و دیگری خروج ترامپ از توافق هسته‌ای.

این روزنامه در ذیل این عنوان از قوت گرفتن احتمال رویارویی نظامی بین اسرائیل و ایران نیوز داد.

روزنامه البیان امارات در مطلبی با عنوان هشدار‌های روسیه و آلمان درباره نتایج پایان توافق هسته‌ای نوشت: چند روز مانده به اعلام تصمیم دونالد ترامپ در مورد توافق هسته‌ای با ایران، مسکو اعلام کرد، پایان این توافق به مثابه تهدید قانون بین الملل است و تهران نیز به واشنگتن هشدار داد در صورت خروج از توافق هسته‌ای پشیمانی تاریخی برایش به جا خواهد ماند.

 

ایران در رسانه‌های جهان عرب

آلمان نیز درباره نتایج نامعلوم خروج از توافق هسته‌ای هشدار داد.

روزنامه الریاض عربستان در مطلبی با این عنوان ” ایران و توافق هسته‌ای .. آیا ترامپ آن را انجام خواهد داد؟ ” نوشت:ایران در انتظار تصمیم ترامپ نفس را در سینه حبس کرده است و با پیش بینی خروج ترامپ از توافق، واکنش‌هایی توام با خشم و عصبانیت داشت که در اظهارات تهدید آمیز روحانی نمود یافت مبنی بر اینکه اگر ترامپ توافق هسته‌ای را لغو کند، پشیمان خواهد شد.

 

ایران در رسانه‌های جهان عرب

این درحالی است که نتانیاهو چندی پیش گفت: اسرائیل اطلاعات زیادی در مورد برنامه هسته‌ای پنهان ایران به دست آورده است.

روزنامه عکاظ سعودی هم در ادامه تبلیغ و پوشش تحرکات گروه‌های ضد انقلاب و جدایی‌طلب به ویژه گروهک تروریستی منافقین عامل ترور هزاران شهروند ایرانی در اشاره به برگزاری نشست این گروه‌ها در آمریکا تحت عنوان ادعایی “آزادی ایران برای تحقق حقوق بشر و دموکراسی” مدعی شد: مریم رجوی رئیس شورای ملی مقاومت ایران (گروهک تروریستی منافقین) در پیامی به این نشست تاکید کرد ملت ایران در تلاش برای سرنگونی نظام حاکم است و از جامعه جهانی و به عبارت بهتر از غرب می‌خواهد از اتنفاضه ایران برای سرنگونی نظام حمایت کنند.

 

ایران در رسانه‌های جهان عرب

تصویر سرکرده فرقه تروریستی رجوی در یک رسانه رسمی سعودی

روزنامه الاهرام مصر مطلبی با این عنوان منتشر کرد: نتانیاهو “رویارویی کنونی” با ایران را ترجیح می‌دهد.. روحانی ترامپ را به دستورات هسته‌ای و پشیمانی پس از خروج از توافق هسته‌ای تهدید کرد.

 

ایران در رسانه‌های جهان عرب

پایگاه نیوزی الجزیره قطر نیز در مطلبی با عنوان: نماینده سرشناس آمریکایی بر سر پرونده هسته‌ای با ترامپ مخالف است” نوشت: تورن بری رئیس کمیته نیرو‌های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا از ترامپ خواست توافق هسته‌ای که د. رسال 2015 با ایران امضا شده است، خارج نشود.

 

ایران در رسانه‌های جهان عرب

روزنامه العربی الجدید نیز با انتشار مطلبی با عنوان “ارزیابی‌های اسرائیل: ایران به حملات موشکی به پایگاه‌های نظامی پاسخ خواهد داد” نوشت: به نوشته روزنامه‌های اسرائیل ارزیابی‌های ارتش اسرائیل حاکی از این است که واکنش ایران به حملات چند ماه اخیر به مواضع این کشور در سوریه در چارچوب حملات موشکی به مواضع نظامی اسرائیل خواهد بود.

العربی الجدید در مطلبی دیگری با عنوان ” نتانیاهو و حرکت در لبه پرتگاه” نوشت: موارد ادعایی نتانیاهو درباره برنامه هسته‌ای پنهان ایران بیشتر شبیه یک تئاتر درجه دوم بود تا تحلیل سیاست مستند و مستدل و هدف از آن تقدیم دلایل ملموس به دونالد ترامپ برای توجیه خروج از توافق هسته‌ای در تاریخ 12 می‌بود.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink