انگار فوتبال موضوعی مردانه است!


آزاده صمدی درحالی‌که تمایل چندانی به صحبت درباره ممنوعیت حضورش در ویژه‌برنامه جام‌جهانی نداشت، در گفت‌وگویی کوتاه می‌گوید: «گفته‌اند یک خانم نمی‌تواند برنامه اسپورت اجرا کند. البته خانم‌ها بار‌ها در تلویزیون به‌عنوان مجری حاضر بودند، اما انگار فوتبال یک امر مردانه است! به همین خاطر دیگر نمی‌توانم برنامه جام‌جهانی را اجرا کنم.»

روزنامه شهروند: با گرم شدن تب برنامه‌های فوتبالی همزمان با برگزاری جام‌جهانی ٢٠١٨ روسیه، شبکه‌های مختلف صداوسیما و در کنار شبکه‌های اینترنتی چند هفته‌ای می‌شود که سراغ تولید برنامه‌های خاص رفته‌اند تا مهمترین رویداد فوتبالی جهان را برای مخاطبان خود پوشش بدهند. به همین ترتیب عوامل تولید هر برنامه ایده‌های خاص خود را اجرایی کرده‌اند و حالا اتفاقات یکی از این برنامه‌های اینترنتی به شکلی ویژه در طرح جامعه جنجال‌ساز و نیوزساز شده است، چراکه مسئولان سازمان صداوسیما که خودشان را مدعی بر عملکرد شبکه‌های اینترنتی می‌دانند، جلوی ادامه فبیستت آزاده صمدی به‌عنوان مجری یکی از ویژه‌برنامه‌های جام‌جهانی را گرفتند.
اوج‌گیری دعوا در روز دوم و تعطیلی برنامه

شبکه اینترنتی آیو که مسابقات فوتبال را هم به صورت زنده برای مخاطبان پخش می‌کند، برای جام‌جهانی روسیه اقدام به تولید و پخش ویژه‌برنامه‌ای با نام زابیواکا (نام عروسک ویژه جام‌جهانی) کرد و برای اجرای این برنامه با آزاده صمدی، بازیگر شناخته‌شده سینما و تلویزیون به توافق رسید. به همین ترتیب تولید و پخش برنامه با اجرای صمدی شروع شد و به نظر نمی‌آمد که مشکلی برای ادامه کار وجود داشته باشد. اما درنهایت در حاشیه دومین روز اجرای زنده برنامه، فشار‌ها روی مدیران ارشد شبکه آیو ایجاد شد و دستور رسید آزاده صمدی باید از برنامه خارج شود. در چنین شرایطی عوامل برنامه تا پایان شب از حضور صمدی روی آنتن حمایت کردند و برنامه روز دوم هم به پایان رسید. منتهی از صبح روز بعد فشار‌ها بیشتر شد و به همین ترتیب پس از دو روز تولید پخش زابیواکا متوقف شد. در این مدت مذاکرات مدیران آیو با مدیران مختلف سازمان صداوسیما برای گرفتن مجوز ادامه حضور صمدی آغاز شد، اما درنهایت به نتیجه نرسید و به همین ترتیب این بازیگر زن از برنامه جدا شد.

علت مخالفت استفاده ابزاری از مجری زن!
قبل از شروع ویژه‌برنامه زابیواکا تهیه‌کنندگان ابتدا می‌خواستند اجرای برنامه را به باران کوثری بدهند که برای این بازیگر هم از صداوسیما استعلام گرفته شد و درنهایت اتفاقات دست‌به‌دست هم داد تا حضور باران کوثری در این ویژه برنامه منتفی شود، سپس با جمع‌بندی‌های صورت گرفته و اخذ مجوز‌های لازم آزاده صمدی به‌عنوان مجری انتخاب شد و قرارداد مالی امضا کرد. گفته می‌شود که به مدیران شبکه آیو اعلام شده حضور آزاده صمدی در زابیواکا به خاطر استفاده از زن برای جذب مخاطب بیشتر بوده است و نباید این حضور ادامه داشته باشد.

فرزین و خطیبی جانشینی را قبول نکردند
از آن‌جایی که تهیه‌کننده و عوامل تولید برای ویژه‌برنامه جام‌جهانی سرمایه‌گذاری زیادی داشتند و با اسپانسر‌های مختلفی هم قرارداد امضا کرده و حتی امتیاز پخش برخی مسابقات را به مردم فروخته بودند، درنهایت نتوانستند قید ادامه تولید را بزنند و از آزاده صمدی حمایت کردند. در شرایط کنونی هم به خاطر اختلافات بزرگ به وجود آمده ترجیح داده‌اند سکوت کنند تا بحران و مشکلات آن‌ها بزرگتر نشود. آن‌ها بلافاصله بعد از خروج آزاده صمدی با اشکان خطیبی و فرزاد فرزین برای اجرای برنامه مذاکراتی داشتند که به خاطر مشغله کاری این دو چهره شناخته‌شده به نتیجه نرسید تا درنهایت بهرنگ علوی به‌عنوان مجری جانشین آزاده صمدی انتخاب و معرفی شود.
صمدی: انگار فوتبال یک امر مردانه است!
آزاده صمدی درحالی‌که تمایل چندانی به صحبت درباره ممنوعیت حضورش در ویژه‌برنامه جام‌جهانی نداشت، در گفت‌وگویی می‌گوید: «گفته‌اند یک خانم نمی‌تواند برنامه اسپورت اجرا کند. البته خانم‌ها بار‌ها در تلویزیون به‌عنوان مجری حاضر بودند، اما انگار فوتبال یک امر مردانه است! به همین خاطر دیگر نمی‌توانم برنامه جام‌جهانی را اجرا کنم.»

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink