انتقال سفارت آمریکا به قدس، منطقه را به آتش می‌کشدنیوزستان ایسنا: به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، عبداللطیف قانوع، سخنگوی حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی تصریح کرد که انتقال سفارت آمریکا به قدس هیچ مشروعیتی به رژیم اشغالگر اسرائیل نمی‌بخشد و موجب تغییر و تحریف حقایق و واقعیت‌های موجود در این شهر نخواهد شد.

قانوع این اقدام را نقض صریح قوانین و معاهدات بین المللی در مورد قدس دانست و گفت چنین اقدامی تحریک آمیز بوده و احساسات و عواطف امت اسلامی و عربی و ملت فلسطین را جریحه‌دار می‌کند.

از سوی دیگر، حازم قاسم، دیگر سخنگوی حماس نیز بیان کرد که ادامه تظاهرات “خشم” در کرانه باختری و نوار غزه در اعتراض به این تصمیم، یعنی اینکه ملت فلسطین هرگز اجازه نمی‌دهد چنین تصمیمی به اجرا درآید.

قاسم افزود که تصمیمات و اقدامات قبلی آمریکا هرگز موجب تحریف حقایق تاریخی ملت فلسطین نشده است و قدس بزرگ پایتخت ابدی و همیشگی فلسطین باقی خواهد ماند و مرزهای این شهر را ملت فلسطین با خون خویش ترسیم خواهد کرد.

این در حالی است که دو مسئول آمریکایی اعلام کردند که این کشور ۱۴ ماه مه همزمان با ۷۰ امین سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی، سفارت خود را از تل‌آویو به قدس منتقل می‌کند.

نیوزستان “آسوشیتدپرس” هم به نقل از مسئولان آمریکایی ذکر کرد که کنگره آمریکا نیز در جریان این امر قرار داده شده است.

آن‌ها تصریح کردند که رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز گذشته طرح امنیتی سفارت جدید را امضا کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که ششم دسامبر گذشته قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرده و از انجام مقدمات انتقال سفارت این کشور به این شهر نیوز داده بود، روز جمعه بار دیگر از تصمیم خود حمایت کرده و آن را تصمیمی “درست و بجا” خواند!

این اقدام دولت آمریکا با استقبال گسترده صهیونیست‌ها نیز همراه بوده است و مقامات رژیم صهیونیستی از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل که اعلام این تصمیم را “روز بزرگی” برای اسرائیلی‌ها دانسته، به آن واکنش نشان دادند.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink