انتقال زندانیان بحرینی به انفرادی به علت احیای شب قدرنیوزستان مهر: به نقل از رسانه‌های بحرینی، اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه همچنان دارد.

انتقال زندانیان سیاست بحرین به انفرادی بعلت احیای شب قدر و انجام مراسم مذهبی

موسسه “سلام” برای دموکراسی و حقوق بشر در گزارشی نیوز داد که به گفته منابع موثق سحرگاه امروز زندانیان (سیاست) بند ۲ زندان مرکزی بحرین “جو” از طرف نیرو‌های ضد شورش مورد ضرب و شتم قرار گرفته و وعده غذایی سحر از آن‌ها منع شده و بعلت انجام مراسم مذهبی به حبس انفرادی منتقل شده اند.

همچنین فعالان حقوقی بحرین روز گذشته از انتقال شیخ زهیر عاشور (از روحانیون زندانی سیاست بحرین) به حبس انفرادی در پی احیای شب قدر نیوز دادند.

آل خلیفه اجازه دسترسی دارو به مشیمع را نمی‌دهد

حسن مشیمع دبیرکل جنبش “حق” بحرین طی ۹۲ روز گذشته در زندان از دسترسی به دارو محروم بوده است.

خانواده دبیرکل جنبش آزادی و دموکراسی بحرین “حق” نیوز دادند داروی بیماری‌های مزمن وی ۹۲ روز است از وی منع شده اند.

خانواده حسن مشیمع در گذشته نیز گفته بودند که وی طی تماسی تلفنی از زندان به آن‌ها اطلاع داده در تاریخ ۱۸ ژانویه به بیمارستان منتقل شده است، اما درست هنگامی که در خصوص وضعیت سلامتی خود سخن گفته تماس تلفنی به طور ناگهانی قطع شده است.

پزشک متخصص حسن مشیمع بر ضرورت مصرف و دسترسی وی به دارو‌های مورد نیاز تاکید کرده و گفته است منع دارو باعث عوارض خطرناکی برای وی خواهد شد.

مشیمع در سال ۲۰۱۱ همراه با مجموعه‌ای از شخصیت‌های برجسته مخالف رژیم بحرین در دادگاه نظامی به حبس ابد محکوم شده و اکنون در زندان مرکزی بحرین “جو” بسر می‌برد.

واکنش‌های انجمن‌های حقوقی به تایید حکم ۵ سال حبس علیه نبیل رجب مدافع حقوق بشر بحرینی

لین معلوف مدیر دفتر خاورمینه سازمان عفو بین المللی در واکنش به این حکم نوشت: دادگاه بحرین با آزاد نکردن نبیل رجب فرصتی استثنایی برای اقدام به حرکتی صحیح و شایسته را از دست داد.

همچنین مرکز حقوق بشر بحرین در واکنش به تایید حکم حبس ۵ ساله نبیل رجب واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای تاکید کرد: جایگاه نبیل رجب داخل جامعه است و نه زندان، این مرکز افزود: محاکمه‌ای که برای نبیل رجب تشکیل شد در حقیقت محاکمه‌ای علیه عهدنامه‌ها و اساسنامه‌های بین المللی پیرامون آزادی بیان است. انجمن حقوق بشر بحرین خواستار لغو اتهامات نبیل رجب و آزادی وی شد علی الخصوص که وضعیت سلامتی وی در زندان نگران کننده است.

انجمن حقوقی «بیرد» نیز حکم حبس نبیل رجب را محکوم کرد و خواستار الغای این حکم و آزادی فوری وی شد.

سید احمد الوداعی مدیر این انجمن تصریح کرد: حاکمان بحرین از صدای حقیقت می‌ترسند و نبیل رجب فقط ازحق خود برای آزادی بیان استفاده می‌کرد.

نبیل رجب به علت محکوم کردن رژیم بحرین برای مشارکت در جنگ یمن و افشای شکنجه‌ی زندانیان سیاست در زندان‌های بحرین، پیش از این بازداشت شده به حکم دادگاه به ۵ سال حبس محکوم شده است.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink