اقدام جدید تلافی جویانه چین علیه آمریکا


نیوزستان مهر: دولت چین بر ۶۵۹ قلم از کالا‌های وارداتی آمریکا ۲۵ درصد تعرفه گمرکی اضافی با ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار وضع می‌کند.

به گزارش دیلی صباح، نیوزستان رسمی چین (شین هوآ) روز شنبه به نقل از «کمیسیون تعرفه» شورای دولتی چین گزارش داد که پکن بر ۶۵۹ قلم از کالا‌های وارداتی آمریکا ۲۵ درصد تعرفه گمرکی اضافی با ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار وضع می‌کند.

طبق گزارش شین هوآ، تعرفه‌های اِعمال شده بر سایر کالا‌های آمریکایی متعاقباً اعلام خواهد شد.

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز جمعه از وضع ۲۵ درصد تعرفه گمرکی بر کالا‌های وارداتی از چین با ارزشی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار نیوز داد که به گفته کارشناسان، آغازگر جنگی تجاری میان دو قدرت بزرگ پولی جهان است.

ترامپ همچنین اظهار داشت که این تعرفه‌ها بر اقلامی از کالا‌های وارداتی چین اِعمال می‌شوند که به لحاظ استراتژیکی از اهمیت برخوردارند و وعده داد که در صورت اقدام تلافی جویانه پکن، به وضع تدابیر بیشتر اقدام خواهد کرد.

شین هوآ در همین ارتباط گزارش داد: «تصمیم آمریکا ناقض قوانین سازمان تجارت جهانی (WTO) و در مغایرت با توافقی است که دو کشور (چین و آمریکا) در مذاکرات پولی پیشین به آن دست یافتند».

در ادامه این گزارش آمده است: «[وضع تعرفه بر کالا‌های وارداتی از چین]، به طور جدی به حقوق و منافع مشروع چین و مردم آن لطمه زده است».

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink