استان‌های ساحلی خزر سرد می‌شوند +جدول


باشگاه نیوزنگاران جوان: براساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی امروز سامانه بارشی در شمال غرب، سواحل غربی خزر و مناطقی از جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز غربی فعال است و به‌تدریج بعدازظهر بخش‌هایی از غرب، البرز مرکزی و شرقی، سواحل شرقی خزر و مناطقی از شمال شرق را در بر می‌گیرد و سبب رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

بعدازظهر امروز دربخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که احتمال خیزش گرد و خاک در برخی مناطق مذکور وجود دارد.

همچنین با شمالی شدن جریان‌ها کاهش ۸ تا ۱۰ درجه دما در استان‌های ساحلی دریای خزر پیش بینی می‌شود و دریای خزر مواج خواهد شد.
روز پنج شنبه در جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس، جنوب بخش‌هایی از مرکز، البرز مرکزی و شرقی، سواحل مرکزی و شرقی خزر، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

در برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور نیز باد و گرد و خاک و کاهش دید افق دور از انتظار نیست و در این روز شدت بارش‌ها در کهگیلویه و بویر احمد، غرب کرمان، مناطقی از لرستان و مرکزی جنوب غرب اصفهان خواهد بود و کاهش دما حدود ۶ تا ۸ درجه در برخی مناطق شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

 

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink