احتمال خروج ترامپ از برجام بسیار بالاست


نیوزستان تسنیم: «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی آمریکا در تماس تلفنی با یکی از مقام‌های ارشد اروپایی به او گفته «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به احتمال زیاد از «برنامه جامع اقدام مشترک» یا توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ خارج خواهد شد.

نشریه نیویورکر در گزارشی نوشته بولتون در تماسی که هفته گذشته با یک مقام ارشد اروپایی داشته به او گفته است: «بسیار محتمل است که رئیس‌جمهور از توافق ایران خارج شود.»

وی همچنین در ادامه گفته است: «اگر من جای او بودم، این کار را سه ماه پیش انجام می‌دادم.»

نیویورکر این نیوز را در گزارشی درباره درگیری‌های داخلی در کاخ سفید ترامپ بر سر مسائل مختلف منتشر کرده است. این گزارش به طور ویژه به اختلافات «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا را با ترامپ و کاخ سفید پرداخته است.

تام کاتن، سناتور تندرو آمریکایی در مصاحبه با نیویورکر درباره برجام گفته است: «از نظر من، ظرف سه ماهی که من با اروپایی‌ها در تماس بوده‌ام آن‌ها کار چندانی انجام نداده‌اند.»

سناتور آمریکایی اضافه کرد: «ایده نمی‌کنم اگر رئیس‌جمهور در ماه می‌تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید نکند، کسی شگفت‌زده شود.»

«دونالد ترامپ» دی‌ماه سال گذشته تعلیق تحریم‌ها علیه ایران را تمدید کرد، اما به کشور‌های اروپایی و نمایندگان کنگره آمریکا ضرب‌الاجل داد حداکثر تا ۱۲۰ روز آینده توافق هسته‌ای را اصلاح کنند. وی تهدید کرد ممکن است این آخرین باری باشد که این کار را انجام می‌دهد.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink