آمریکا ۹ هکر ایرانی را به سرقت اطلاعات دانشگاهی متهم کرد


بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی مقامات پلیس فدرال آمریکا (FBI)، دیوان عدالت این کشور به تازگی با انتشار فهرستی از اسامی ۹ نفر ایرانی که به نوعی با موسسه مبنا در ارتباط بوده اند، آن‌ها را به نفوذ و هک اطلاعات دانشگاه‌های معتبر در جهان، موسات علمی، تحقیقاتی و تکنولوژی و همچنین سازمان‌های دولتی در کشور‌های مختلفی متهم کرده است.

نیوزستان ایسنا: دیوان عدالت ایالات متحده آمریکا به تازگی فهرستی از اسامی ۹ هکر ایرانی را منتشر و آن‌ها را به سرقت اطلاعات علمی و تحقیقاتی از دانشگاه‌های بسیاری در جهان متهم کرده است.

به گزارش وب سایت هکرنیوز، بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی مقامات پلیس فدرال آمریکا (FBI)، دیوان عدالت این کشور به تازگی با انتشار فهرستی از اسامی ۹ نفر ایرانی که به نوعی با موسسه مبنا در ارتباط بوده اند، آن‌ها را به نفوذ و هک اطلاعات دانشگاه‌های معتبر در جهان، موسات علمی، تحقیقاتی و تکنولوژی و همچنین سازمان‌های دولتی در کشور‌های مختلفی متهم کرده است.

بنابر ادعای آنها، این هکر‌ها به دنبال نتایج علمی و مقالات آکادمیک دانشگاه‌های بسیاری در کشور‌های ژاپن، چین، استرالیا، کانادا، دانمارک، فنلاند، آلمان، ایرلند، رژیم صهیونیستی، ایتالیا، مالزی، هلند، نروژ، لهستان، سنگاپور، کره جنوبی، سوئد، سوئیس، ترکیه و انگلستان بوده اند و تاکنون دسترسی‌های گسترده‌ای نیز به مقالات ثبت شده آن‌ها داشته اند.

یکی از مقامات FBI در این خصوص می‌گوید هدف اصلی این هکر‌ها دسترسی به گذرواژه حساب‌های کاربری استادان این دانشگاه‌ها بوده است تا اطلاعات آکادمیک و به روزی را در رشته‌های مختلف تحصیلی بخصوص پیشرفت‌های تکنولوژی به دست آورند.

وی در ادامه افزود: از آنجایی که هنوز محتوای این اطلاعات لو رفته توسط هکر‌های ایرانی مشخص و معلوم نشده است، نمی‌توان به طور قطع گفت: هکر‌ها دقیقا به دنبال چه نوع اطلاعاتی بوده اند، اما گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که این هک و حملات سایبری به منظور دستیابی به جدیدترین پیشرفت‌های تکنولوژی و توسعه تسلیحات نظامی و هسته‌ای صورت گرفته است.

این مطلب در اخبار. پست شده بود. شما میتوانید آن را به لیست علاقه مندی هایتان اضافه کنید. permalink